Nie masz gdzie trzymać ołówków, długopisów czy temperówek? Nie marnuj pieniędzy na kupno przybornika, wykonaj własny, dostosowany do twoich potrzeb.

Do stworzenia przybornika będą Ci potrzebne:

- klej do papieru

- klej introligatorski

- patyczek do szaszłyków

- pędzel

- farba akrylowa ( kolor według preferencji)

- 2 różnej wielkości, plastikowe opakowania po perfumach np. C-THRU (zamiennie można użyć również rolki po ręczniku papierowym czy też rolek po papierze toaletowym)

- nakrętka po lakierze albo piance do włosów itp.

- ok. 40 rurek z papierowej wikliny

materiały

Przygotowanie przybornika zaczynamy od nakręcenia papierowych rurek. Gazetę tniemy wzdłuż długości na 4 części. Bierzemy kawałek i od rogu zaczynamy go zwijać za pomocą patyczka. Im mniejszy kąt zwijania, tym dłuższa wyjdzie papierowa rurka. Następnie końcówkę kartki przyklejamy klejem do pozostałej, zwiniętej już części papieru, a potem wyjmujemy patyczek. W taki sposób powstaje papierowa rurka.

zwijanie patyczka

Do jej wykonania posłużyły mi białe, częściowo podrukowane kartki, ponieważ nie chciałam, aby po pomalowaniu, było widać jakieś prześwity z kolorowych kartek.

Gotowy patyczek.

Gdy już stworzysz wszystkie potrzebne papierowe rurki, zacznij nimi obklejać pudełka. Nakładaj na nie niewielkie partie kleju introligatorskiego, ponieważ klej szybko zasycha.

Obklejamy.

Jeżeli już obkleisz wszystkie elementy, możesz przejść do malowania.  Jeżeli kolor patyczków bardzo odbiega od koloru, na jaki chcesz pomalować przybornik, zapewne przyjdzie Ci go malować co najmniej 3 razy.  Pamiętaj, by odczekać po pomalowaniu poszczególnych warstw ok. 20-30 minut.

Malujemy.

Gdy całość wyschnie, zacznij sklejać ze sobą poszczególne elementy przybornika. Jeżeli przy sklejeniu tylko bocznych ścian, części nie trzymają się za bardzo, wówczas odrysuj od pojemniczków podkładkę pod wszystkie elementy, którą następnie do nich przykleisz. Poczekaj aż klei zwiąże wszystkie części przybornika.

Umacniamy.

Nawrzucaj do przybornika, co tylko zapragniesz i ciesz się jego użytkowaniem.

Gotowy przybornik.

Jeżeli stworzysz własny przybornik, pochwal się nim na naszym fanpage’u.

 

Justyna Tuchlińska

justyna.tuchlinska@mlodywschod.pl