Wietnam powinien się kojarzyć z urozmaiceniem terenu i zatoka Ha Long jest tego najlepszym przykładem. Turyści wybierający się do Wietnamu powinni szukać okazji, do udania się nad zatokę. Zanim opiszemy samą zatokę, skupimy się przez moment na Hanoi, czyli stolicy Wietnamu.

Hanoi – stolica definiuje kraj?

Hanoi jest stolicą Wietnamu od 1975 roku. Nie wyróżnia się niczym szczególnym prócz tego, że do dzisiaj czuć w mieści oddech postkomunistycznego kraju. Hanoi to prawie 7 milionowe miasto, które nie zamyka się na turystów, lecz nie pozwala im swobodnie się poruszać. Ulice są mocno zakorkowane, a piesi nic sobie nie robią z obowiązujących przepisów. Podobne widoki możemy zaobserwować w dawnym Sajgonie. Tam też ruch na ulicach jest wolny, a najlepszym środkiem transportu pozostaje skuter. Mając taki obraz miasta możemy na jego podstawie zdefiniować kraj. Wietnam bywa źle kojarzony właśnie przez zakorkowane ulice i chaos. Mało kto pisze o tym, że w Wietnamie firma Nike posiada kilka fabryk, które zajmują się produkcją odzieży, butów oraz piłek.

 

Zatoka Ha Long – nowa definicja Wietnamu

Wolelibyśmy aby turyści pragnący odwiedzić Wietnam zaczęli go kojarzyć z miejscem zjawiskowym. Z pomocą przyjdzie nam zatoka Ha Long, czyli jedno z najbardziej widowiskowych miejsc w kraju. Znajduje się ona pośród skał i jaskiń. Znad tafli wody wyłaniają się piękne formacje wapienne. Klimat jest bardzo specyficzny. Odczuwa się wilgoć, ale też dreszczyk emocji podczas rejsu łodzią. Na plażach zatoki rozbite są namioty i Bungalow. Turyści mogą skosztować regionalnej kuchni lub odpocząć na plaży po dniu pełnym przygód. Zatoka to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Wietnamie. Zaraz po Hanoi, Sa Pa i Phu Qouc.

Jeśli Wietnam ma się nam z czymś kojarzyć, to musi to być zatoka Ha Long. Jest niezwykle malownicza i oddaje wszystko to, co klimat i ukształtowanie terenu posiada Wietnam. Podczas rejsu łodzią da się odczuć specyficzną dzikość, gdyż w pobliżu zatoki znajdują się dżungle oraz jaskinie. Przed wyprawą na szerokie wody zaleca się przygotowanie apteczki i trzymanie jej przy sobie. Nie zapominajmy, że „dziki” klimat to przede wszystkim nagromadzenie jadowitych owadów. Wietnam już dawno powinien przestać być kojarzony z postkomuną. To piękny kraj, który z roku na rok rozwija się jeszcze mocniej i poszerza ofertę dla turystów z całego świata!