Wielu ludzi często pyta o to, co ze sobą zabrać udając się do Wietnamu. Trudno stworzyć listę rzeczy, które powinny znaleźć się w walizce, ale dysponując doświadczeniem możemy Wam w tej kwestii pomóc. Wylot do Wietnamu to świadomość, że udajemy się do egzotycznego kraju. Poprzez „egzotykę” powinniśmy rozumieć zagrożenia, jakie czekają na nas na miejscu. Poniżej lista rzeczy, które musisz spakować do walizki zanim udasz się na lotnisko.

Ubranie

Jeśli lecisz w okolicach polskiej zimy lub wczesnej wiosny, to zapomnij o ciepłych ubraniach. W tym czasie w Wietnamie będzie bardzo ciepło (na południu czyli w Hanoi). Zabierz ze sobą kilka par spodenek, koszulek i koniecznie skarpetek. Przydadzą Ci się klapki oraz czapka z daszkiem. Nie powinieneś zapominać o okularach przeciwsłonecznych. Weź ze sobą również kurtkę, bo Wietnam to kraj o sporych opadach deszczu.

 

Kosmetyki

Kosmetyki są w Wietnamie tanie, więc aby zaoszczędzić na wadze bagażu powinieneś wziąć tylko to, co będzie Ci najbardziej potrzebne. Produkty do higieny osobistej oraz kremy z filtrem to absolutna podstawa.

 

Leki

To bardzo ważna część. Przed wylotem do Wietnamu powinieneś się przede wszystkim ubezpieczyć i zaszczepić. Gdy już będziesz miał to za sobą, to przygotuj apteczkę. Wietnam to kraj egzotyczny i zamieszkuje go mnóstwo zwierząt oraz owadów, których ukąszenie może spowodować przykre konsekwencje. W apteczce powinieneś mieć leki, maści oraz płyny do dezynfekcji. Apteczka jest dużo ważniejsza od kosmetyków i ubrania. Możesz lecieć do Wietnamu nawet bez bagażu, ale apteczkę musisz mieć przy sobie.

 

Pieniądze

To dosyć kontrowersyjna kwestia. Jedni wolą płacić kartą, inni gotówką. Jeśli posiadasz określony budżet wakacyjny, to lepiej wybrać z banku troszkę więcej pieniędzy i płacić gotówką. Możesz co prawda używać karty kredytowej, ale postaraj się o to, aby były na niej tylko środki przeznaczone na wakacje. Wietnamczycy to dobrzy ludzie, jednak będąc w okolicach slumsów możesz się stać obiektem pożądania dla małoletnich złodziei. Nawet gdy Twoja karta zostanie skradziona, to raczej nikt jej nie użyje, ale będziesz miał problem z płatnością. Wybierz gotówkę i podziel na kilka kopert. Noś przy sobie tylko tyle, ile uważasz za wystarczające.

Jeśli Twoja walizka jest już spakowana, to możesz śmiało udać się na lotnisko. Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak cieszyć się z zasłużonych wakacji!